Strona główna Patronaty Portal LexAgit.pl partnerem medialnym Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA

Portal LexAgit.pl partnerem medialnym Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA

1079
PODZIEL SIĘ

Miło nam poinformować, iż rozpoczynamy współpracę jako partner medialny z ELSA Polska. Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa, ang. European Law Students’ Association (ELSA) jest największą apolityczną, niezarobkową organizacją na świecie zrzeszająca studentów i młodych adeptów prawa.

ELSA Poland działa na 18 wydziałach prawa i administracji w 16 ośrodkach akademickich – Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Słubicach, Stalowej Woli, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu, w tym roku aktywnie zaczyna też działać Grupa Inicjatywna w Zielonej Górze.

Portal LexAgit .pl jest serwisem internetowym zawierającym informacje i treści przeznaczone zarówno dla osób fizycznych, jak i przedsiębiorców – tak dużych jak i małych. Istnieje na rynku od 2008 roku. Celem portalu LexAgit.pl jest informowanie o zmianach prawnych głównie w zakresie prawa gospodarczego, cywilnego oraz podatkowego, czyli w tych dziedzinach prawa które pozostają najbardziej istotne dla przedsiębiorców. Nie unika jednakże również tematów istotnych dla osób fizycznych, w tym także w sprawach spadkowych, rodzinnych czy podatkowych.

ELSA zrzesza około 1500 studentów prawa i młodych prawników. Jej członkowie działając w Stowarzyszeniu współpracują z międzynarodowymi i krajowymi organizacjami pozarządowymi, największymi firmami prawniczymi i konsultingowymi, prawniczymi samorządami zawodowymi oraz innym instytucjami mającymi wpływ na kształt zawodu prawnika.

Jako jedno z państw założycielskich, od początku istnienia ELSA POLAND jest jedną z najsilniejszych Grup Narodowych. Członkowie ELSA Poland aktywnie uczestniczą w ogólnoeuropejskich zjazdach statutowych oraz wymianach studenckich, międzynarodowych konferencjach i szkołach prawa, a także organizują wydarzenia o charakterze ponadkrajowy.

 

W ramach współpracy będziemy wspólnie promować wydarzenia, które w naszej ocenie są interesujące dla przedsiębiorców.