Strona główna Aktualności Adwokat rozwodowy Warszawa – co musisz wiedzieć przed rozprawą?

Adwokat rozwodowy Warszawa – co musisz wiedzieć przed rozprawą?

905
PODZIEL SIĘ
adwokat rozwodowy

Artykuł zewnętrzny

Decyzja dotycząca rozwodu nigdy nie jest łatwa i nie przychodzi z dnia na dzień. Najczęściej jest skutkiem narastających latami konfliktów i nieprawidłowości. Dodatkowo z czasem coraz bardziej widzi się różnice między własnymi wyobrażeniami o małżeństwie a stanem faktycznym. Jeżeli próby nawiązania porozumienia ze współmałżonkiem nie przynoszą skutku, rozwód wydaje się jedynym rozsądnym wyjściem. Jakie pierwsze kroki powinna wykonać osoba zdecydowana na ten ostateczny krok?

O czym pomyśleć w pierwszej kolejności?

Pierwszą czynnością w takim przypadku, o ile samemu nie ma się wykształcenia prawniczego, albo sporego doświadczenia w rozwodzeniu się, jest wizyta w kancelarii prawnej lub u radcy prawnego. W takim miejscu zainteresowany będzie mógł zaczerpnąć wystarczających informacji na temat samego rozwodu, dokumentów potrzebnych do sprawy rozwodowej a przede wszystkim na temat tego, jak należy przygotować się do rozprawy. Zazwyczaj sprawa rozwodowa nie ogranicza się do jednego spotkania w sądzie. Istnieją sytuacje, gdzie wszystko trzeba dokładnie ustalić, jak na przykład sprawę opieki nad małoletnimi dziećmi, obowiązki alimentacyjne czy podział majątku. Rzadko zdarza się, aby rozwodzący się małżonkowie byli jednomyślni w tych kwestiach. Dodatkowe trudności mogą pojawić się przy konieczności ustalenie winy rozkładu pożycia małżeńskiego. Jak uczy doświadczenie, takie postępowanie bywa długotrwałe i stresujące dla obu stron. U adwokata Tomasza Gizińskiego, strona wnosząca o rozwód, może się również dowiedzieć jaki przebieg będzie miało dane postępowanie a przede wszystkim uzyska informacje czego ewentualnie może się spodziewać w jego trakcie.

W czym pomaga obecność kompetentnego prawnika?

Z powyższego dokładnie widać, że pomoc prawnika w trakcie rozwodu jest konieczna. Przede wszystkim zadba on o sprawy formalne. Wyeliminuje to, albo znacznie ograniczy wystąpienie błędów formalnych w dokumentacji prawniczej, które potrafią utrudnić i znacznie odwlec bieg spraw. A przecież każdy rozumie, że stresujących sytuacji nie należy przeciągać w czasie. Dodatkowo prawnik pomoże napisać sam wniosek o rozwód. Jest to pismo sądowe, które nie powinno mieć w sobie żadnych braków. Ponadto za sprawą kompetentnego prawnika, na pewno pojawi się w nim sensowne i wiarygodne uzasadnienie, które może być kluczowe w sprawie. Zwykły, nieobyty w sprawach rozwodowych obywatel, nie zawsze jest w stanie dobrze ogarnąć tematykę. Na dodatek najczęściej działa w stresie, a nierzadko w depresji. Nie sprzyja to rozważnym decyzjom i obiektywnej postawie. Dodatkowym elementem utrudniającym są osobiste emocje.

Spokój i opanowanie to najlepsi sprzymierzeńcy

Przygotowania do rozwodu to z reguły trudny czas. Nie mniej jednak warto mieć kogoś, kto swoim profesjonalizmem będzie sprzyjał spokojnemu podejściu do spraw. Osobowość doświadczonego prawnika sprawi, że wnoszący o rozwód stanie się spokojniejszy i bardziej opanowany. A to właśnie strona, która w spokojny i rzeczowy sposób przedstawia swoje argumenty, bywa najczęściej stroną wygraną. Prawnik również jest w stanie przygotować swojego klienta na szereg problemów, które mogą wyniknąć w trakcie rozprawy, takich jak niewygodne pytania strony przeciwnej czy też wymyślone przez nią na prędko nieprawdziwe zarzuty.