Zastanawiasz się co i kiedy w przypadku firmowych wydatków okołoświątecznych można zaliczyć do kosztów podatkowych? Z odpowiedzią przychodzi wspólniczka krakowskiej kancelarii GACH MIZIŃSKA – Małgorzata Gach w nowym e-booku dla wspólników spółek, zarządzających spółkami, dyrektorów finansowych oraz księgowych pt. „Podatkowe rozliczenia świąteczno-noworocznych wydatków firmowych. Edycja 2019”, przygotowanym w ramach bloga „Prawo dla księgowych”.
Firmowe wydatki świąteczne
Nadszedł grudzień – końcówka roku. A grudzień to tradycyjnie zawodowo miesiąc kończenia projektów, ale także i czas przygotowywania się na to co w kolejnym roku.
Okres poprzedzający Święta Bożego Narodzenia i okołoświąteczny to tradycyjnie także czas okolicznościowych kartek z życzeniami, prezentów świątecznych, świątecznej atmosfery również w przestrzeni zawodowej, jak i wielu okołoświątecznych spotkań firmowych z pracownikami, współpracownikami i ich rodzinami oraz spotkań z kontrahentami.
Prezenty świąteczne czy spotkania w gronie pracowników, współpracowników czy kontrahentów to także temat tego jak prawidłowo rozliczyć je podatkowo. Temat ten niejednokrotnie spędza sen z powiek zarówno przedsiębiorcom, jak i może przede wszystkim księgowym, którzy zajmują się kwestią rozliczeń wydatków świątecznych.
Wspólnik kancelarii GACH MIZIŃSKA, radca prawny i doradca podatkowy Małgorzata Gach przygotowała w ramach bloga „Prawo dla księgowych” podatkowy katalog klasyfikowania świątecznych wydatków firmowych.
Niniejszym mamy przyjemność poinformować Czytelników serwisu LexAgit.pl, w którym patronat merytoryczny nad cyklem SPRAWNA SPÓŁKA sprawuje kancelaria GACH MIZIŃSKA, że e-book jest już dostępny do zamówienia.
– Częste zmiany przepisów, wielość ich interpretacji, możliwości stosowania, zawiłości prawne i podatkowe, mnogość instrumentów, form i dróg usprawniania działalności spółki, to tylko niektóre z szeregu wyzwań przed jakimi stoją wspólnicy spółek, zarządzający nimi, dyrektorzy finansowi, księgowi. Kwestie podatkowe wydają się w tym względzie być najbardziej i najczęściej problematyczne. Dlatego w opracowaniu znajdują się najczęściej spotykane stany faktyczne i najczęstsze problemy poparte przykładami oraz interpretacjami organów podatkowych i sądów administracyjnych. To o czym w pierwszym rzędzie należy pamiętać w kontekście zagadnienia świątecznych wydatków w rozliczeniach podatkowych jest niby oczywisty fakt, że w podatkach wszystko jest zmienne i to co może być aktualne dziś, jutro może wyglądać całkowicie inaczej. Dlatego warto trzymać rękę na pulsie, zarówno będąc przedsiębiorcą, jak i dyrektorem finansowym w firmie czy właśnie księgowym zajmującym się firmowymi rozliczeniami podatkowymi. Pracownik czy kontrahent także warto by był co najmniej świadomy jaki ma lub może to mieć wpływ na jego kwestie rozliczeniowe i podatkowe. Mam nadzieję, że e-book “Podatkowe rozliczenia świąteczno-noworocznych wydatków firmowych. Edycja 2019” będzie cennym wsparciem przy rozwiewaniu wątpliwości co do zarówno klasyfikacji wydatków, ich prawidłowej ewidencji i koniec końców w samych rozliczeniach podatkowych wydatków okołoświątecznych z tego roku podatkowego. – komentuje Małgorzata Gach, radca prawny i doradca podatkowy, partner w kancelarii prawnej GACH MIZIŃSKA, autorka bloga prawo-dla-ksiegowych.pl i e-booka.
⚠️W opracowaniu znajdują się najczęściej spotykane stany faktyczne i najczęstsze problemy poparte przykładami oraz interpretacjami organów podatkowych i sądów administracyjnych.⚠️
Zapraszamy niniejszym po więcej szczegółów dotyczących e-booka, w którym podejmuję tak złożony i często problematyczny temat firmowych wydatków świąteczno-noworocznych, do zakupu i jego lektury.
E-book jest płatny. Formularz zamówienia e-booka dla wspólników spółek, zarządzających spółkami, dyrektorów finansowych oraz księgowych pt. „Podatkowe rozliczenia świąteczno-noworocznych wydatków firmowych. Edycja 2019”, dzięki któremu można złożyć zamówienie znajduje się na blogu „Prawo dla księgowych” pod adresem: prawo-dla-ksiegowych.pl/wydatki-swiateczne-2019/. Zapłacisz on-line, a e-book do pobrania w postaci publikacji .pdf otrzymasz w wiadomości elektronicznej zaraz po dokonaniu płatności.
KLIKNIJ W GRAFIKĘ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ NA BLOGU:
Masz pytania związane z tematem e-booka?
Zapraszamy do kontaktu z Autorką e-booka:
Małgorzata Gach
radca prawny, doradca podatkowy
partner w kancelarii prawnej GACH MIZIŃSKA
kierujący praktyką podatki, restrukturyzacje, audyty
autorka blogów prawno-podatkowych
prawo-dla-ksiegowych.pl
podatkiwspolkach.pl
ocenachtransferowych.pl
T: +48 668 017 219
E: m.gach@gm-legal.pl
Dzielimy się wiedzą z przedsiębiorcami, nie tylko publikując artykuły na blogach prawno-podatkowych, które prowadzimy, ale także przygotowując i udostępniając poradniki prawno-podatkowe z zakresu naszych specjalizacji oraz publikując książki.
KLIKNIJ W GRAFIKĘ I SPRAWDŹ DOTYCHCZASOWE PUBLIKACJE PRAWNO-PODATKOWE DLA MŚP AUTORSTWA WSPÓLNIKÓW KANCELARII GACH MIZIŃSKA:
https://digiartia.com/product/legal-power-law-firm-html-template/
https://digiartia.com/product/justitia-multiskin-lawyer-legal-wordpress-theme/