Strona główna Inne Najpopularniejsze szkolenia podatkowe w 2020 roku

Najpopularniejsze szkolenia podatkowe w 2020 roku

1829
PODZIEL SIĘ
szkolenia podatkowe

Zwykło się mówić, że podatki to jedna z niewielu pewnych rzeczy w życiu. Sposoby ich naliczania bardzo często się jednak zmieniają za sprawą aktualizacji obowiązujących przepisów. Dlatego szkolenia podatkowe pozwalające zapoznać się ze zmianami i ich konsekwencjami są bardzo popularne. Sprawdź, jakie tematy okażą się najpopularniejsze w 2020 roku i dlaczego.

Szkolenia podatkowe – dlaczego warto?

Zmiany w prawie podatkowym zazwyczaj wywołują wśród przedsiębiorców spore obawy. Nowe przepisy stwarzają bowiem niemałe pole do popełniania błędów, szczególnie że ich interpretacja nie zawsze jest oczywista. Dlatego szkolenia z podatków (ich listę znajdziesz w bazie szkoleń podatkowych https://eventis.pl/szkolenia/podatki) to dobre rozwiązanie dla wszystkich osób zajmujących się doradztwem, szeroko pojętą rachunkowością, finansami czy zarządzaniem firmy. Odpowiednio skonstruowany program pozwala nie tylko w przystępny sposób zapoznać się z przepisami (również tymi, które dopiero mają wejść w życie), ale również z praktycznymi metodami ich zastosowania. Dlatego w szczególności warto zwracać uwagę na kursy prowadzone przez osoby na co dzień zajmujące się daną tematyką.

Szkolenia VAT, CIT, PIT – popularne tematy na 2020 rok

Ze względu na to, że regulacje w tym zakresie należą do najczęściej zmienianych, szkolenia VAT, CIT, PIT w zasadzie zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem uczestników. Również w roku 2020 nie zabrakło nowości w prawie dotyczącym podatku od towarów i usług oraz podatku dochodowego. Wątpliwości mogą wzbudzać takie zagadnienia jak:

  • obowiązkowa podzielona płatność (split payment),
  • nowe zasady wpłaty składek PIT, CIT i VAT (mikrorachunki),
  • nowy dokument JPK_VDEK, zastępujący deklaracje VAT-7 i VAT-7K,
  • nowa matryca stawek VAT,
  • konieczność stosowania kas fiskalnych online w kolejnych sektorach.

W celu kompleksowego zapoznania się z obowiązującymi przepisami, warto wybierać szkolenia z podatków traktujące całościowo temat VAT, PIT lub CIT i uwzględniające najnowsze zmiany w prawie (również te planowane). Listę tego typu szkoleń w całej Polsce znajdziemy odpowiednio na https://eventis.pl/szkolenia/podatek-vat, https://eventis.pl/szkolenia/podatek-cit oraz https://eventis.pl/szkolenia/podatek-pit).

Ze względu na wzmożone zapotrzebowanie na specjalistów podatkowych dużą popularnością cieszą się też podstawowe szkolenia VAT, CIT, PIT pozwalające na podjęcie pracy w tym zawodzie.

Szkolenia z cen transferowych

Ceny transferowe to bardzo ważne zagadnienie dla wszystkich firm zajmujących się obrotem międzynarodowym. Praktyczne umiejętności z zakresu sporządzania właściwej dokumentacji zgodnej z obowiązującymi przepisami prawa są coraz bardziej pożądane. Dlatego na szkolenia z cen transferowych (zobacz na https://eventis.pl/szkolenia/ceny-transferowe) chętnie decydują się zarówno uczestnicy indywidualni chcący zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku pracy, jak i firmy w celu dokształcania personelu. Szacuje się, że ich popularność w 2020 roku będzie bardzo wysoka.

Artykuł sponsorowany