Strona główna Ogólna Loteria paragonowa – a co to takiego?

Loteria paragonowa – a co to takiego?

1007
PODZIEL SIĘ

Na stronach Ministerstwa Finansów ukazała się informacja na temat ogłoszenia przetargu na przygotowanie i organizację loterii promocyjnej pt. „Loteria Paragonowa”.

Co to za pomysł?

Jak wynika z komunikatu MF – Ministerstwo zamierza zorganizować loterię, w której będą mogły wziąć udział osoby posiadające paragony fiskalne na kwotę co najmniej 10 zł. Mają być nadto dodatkowo nagradzane paragony za wybrane usługi.

Nagrodami w loterii będą samochody średniej i wysokiej klasy, tablety i notebooki. Przewidziano też nagrody dla przedsiębiorców, którzy wystawili zwycięski paragon premiowany nagrodą główną. Loteria przewidziana jest na 12 miesięcy”.

Brzmi to zachęcająco, z tym że brak na razie konkretnych informacji co terminu startu loterii. Z informacji MF wynika, że na same czynności przygotowawcze oraz organizacyjne zwycięzca przetargu będzie miał 4 miesiące.

Jak przy tym wskazuje MF, „Loteria Paragonowa to wyraz wdzięczności nie tylko dla zwycięzców. To wdzięczność, którą jesteśmy winni wszystkim uczciwym podatnikom (…)”.

 Oczywiście celem tych działań jest walka z szarą strefą i nieuczciwą konkurencją – „Osoby, które nie płacą podatków, oszukują więc w pierwszej kolejności swoich klientów. Z jednej strony pieniądze, które powinny zostać później wydane na nasze bezpieczeństwo, zdrowie czy edukację naszych dzieci są przez nich przywłaszczane. Z drugiej – cierpią drobni, uczciwi przedsiębiorcy, którzy każdego dnia muszą konkurować z oszustami wypychającymi ich z rynku nieuczciwą grą”.

 LexAgit.PL już teraz życzy powodzenia!!!!

WW.