Strona główna Prawo cywilne II Ogólnopolskie Forum Rzeczników Prasowych – „Prawo w Internecie. Znieważenia i pomówienia...

II Ogólnopolskie Forum Rzeczników Prasowych – „Prawo w Internecie. Znieważenia i pomówienia w sieci, ochrona dobrego imienia instytucji, wizerunki w Internecie, własność intelektualna w wirtualnej rzeczywistości”. LexAgit.pl partnerem wydarzenia

814
PODZIEL SIĘ

Ideą przewodnią tegorocznego Forum jest problematyka naruszania prawa w Internecie („hejterzy” w sieci, wizerunki „z ukrytej kamery”, e-prasa itp.). Praktycy podpowiedzą także w jaki sposób działać, gdy mamy do czynienia z podmiotem zagranicznym (dostawca usług internetowych, anonimowy użytkownik, administrator, wydawca), gdy serwer jest za granicą, a także jak przeprowadzać postępowanie sądowe posiadając jedynie dowody cyfrowe.

Niemal codziennie, każdy z nas spotyka się z pejoratywnymi komentarzami, wulgaryzmami oraz nieprawdziwymi informacji o instytucji (czy też o osobach fizycznych) dostępnych publicznie w Internecie. W ostatnim czasie, bardzo często w mediach społecznościowych i na forach internetowych znaleźć można również, wykonane z ukrycia, wizerunki rzeczników, włodarzy, prezesów spółek czy też pracowników instytucji.

Nasi eksperci opowiedzą o tym w jaki sposób uzyskać dane osobowe anonimowego użytkownika, kogo pozywać lub oskarżać, w jaki sposób skutecznie wykasować pliki i treści z forum internetowego, jak chronić wizerunki i jak walczyć z „ukrytym mikrofonem” czy bezprawnym nagrywaniem kamerą lub telefonem komórkowym.

Nasz portal LexAgit.pl pozostaje partnerem medialnym wydarzenia.

Informatyk – biegły sądowy –  podpowie jak legalnie przeprowadzić dochodzenie internetowe i zidentyfikować (skutecznie) dane naruszyciela. Nawet nie przypuszczasz ile informacji zostawia naruszyciel!

 KIEDY, GDZIE I JAK?

Kraków, 17 kwietnia 2015 r.

Cena Forum dla instytucji administracji publicznej: 

490 zł brutto do dnia 17 marca 2015r.

550 zł brutto – od dnia 17 marca 2015 r.

Uroczysta kolacja – koszt 99 zł

Więcej informacji TUTAJ