Strona główna Aktualności Ogólnopolska Konferencja „Praca w praktyce” – LexAgit.pl partnerem medialnym wydarzenia

Ogólnopolska Konferencja „Praca w praktyce” – LexAgit.pl partnerem medialnym wydarzenia

848
PODZIEL SIĘ

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów oraz pracodawców zainteresowanych tematyką praktyk i staży w Polsce na Ogólnopolską Konferencję organizowana przez ELSA Polska „Praca w Praktyce” – LexAgit.pl pozostaje partnerem medialnym wydarzenia.

Odbędzie się ona w dniu 3 czerwca w Warszawie w Polskiej Akademii Nauk – Zakład Działalności Pomocniczej (Pałac Staszica, ul. Nowy Świat 72).  Otwarcie Konferencji rozpocznie się o godzinie 10.00, a jej zakończenie planowane jest o godzinie 16.00.

Konferencja „Praca w praktyce” będzie dotyczyła kwestii związanych z organizacją, przebiegiem i ewaluacją praktyk lub pracy wśród studentów oraz absolwentów. Dla pracodawców będzie to okazja do zapoznania się kwestiami prawnymi przy zawieraniu stosunku prawnego w ramach praktyk, staży i pracy oraz z oczekiwaniami studentów wobec pracodawców. Będzie to również możliwość omówienia ciekawych zagadnień dotyczących funkcjonowania studenta na rynku pracy, takich jak problem bezpłatnych praktyk – czy są one naprawdę korzystne dla studenta i pracodawcy?

Celem tego typu wydarzenia jest dążenie do stworzenia mechanizmów poprawy sytuacji studenta w zakresie podejmowania praktyk poprzez zainteresowanie środowiska prawniczego oraz pracodawców tym tematem. Konferencja będzie się składać z paneli związanych z kwestami prawnymi dotyczącymi praktyk i staży w Polsce oraz paneli dotyczących rekrutacji i odbywania praktyk. Informacje dotyczące Konferencji oraz zapisy znajdują się na stronie internetowej wydarzenia.