Strona główna Aktualności Kto od stycznia 2014 doręcza przesyłki sądowe i z prokuratury ? Uwaga...

Kto od stycznia 2014 doręcza przesyłki sądowe i z prokuratury ? Uwaga na zmiany !

869
PODZIEL SIĘ

Polska Grupa Pocztowa to podmiot, który wygrał przetarg na doręczanie przesyłek sądowych i z prokuratury ogłoszony przez Centrum Zakupów dla Sądownictwa. W dniu 16 grudnia 2013 roku Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie Poczty Polskiej od negatywnego dla niej rozstrzygnięcia.

KIO uznało, że żaden sąd i prokuratura w Polsce nie może domagać się, by dowód nadania przesyłek poleconych nadawanych przez sądy lub prokuratury, był wystawiany z mocą urzędową stempla pocztowego, o której mowa w art. 17 Prawa pocztowego.

Umowa na dostarczanie przesyłek pocztowych dla wszystkich prokuratur i sądów w Polsce została podpisana w  dniu 18 grudnia 2013 roku. Cała wartość umowy to ok. 500 milionów złotych.

Pamiętajmy, że już nie listonosz lecz pracownik PDG będzie roznosił korespondencję. Nie będzie również awiz zostawianych do tej pory przez Pocztę Polską. PGD posługiwać się będzie awizomatami pocztowymi. Ma to daleko idące skutki procesowe – nie odebranie takiej przesyłki będzie wywoływało skutki takiej jakby doręczenie było skuteczne.

Źródło

mm