Strona główna Aktualności Nowy e-book Lexagit.pl już dostępny na stronie

Nowy e-book Lexagit.pl już dostępny na stronie

971
PODZIEL SIĘ

Portal LexAgit.pl ma przyjemność zaprosić czytelników do zapoznania się kolejnym e-bookiem poświęconym tym razem prawnym aspektom przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością lub w spółkę akcyjną.

E-book „Przekształcenie przedsiębiorcy w spółkę kapitałową” dostępny jest w zakładce „POBIERZ NASZE E-BOOKI” po wpisaniu adresu e-mail.

E-book jest całkowicie BEZPŁATNY.

Celem e-booka jest m.in. pokazanie na czym – krok po kroku – polega realizacja całego procesu przekształcenia działalności oraz dlaczego warto poświęcić trochę czasu oraz wysiłku na przeprowadzenie całej procedury. W publikacji zwrócono uwagę na kwestie najbardziej istotne dla przekształcanego przedsiębiorcy tj. m.in. ograniczenie odpowiedzialności za zobowiązania, sukcesję w zakresie praw i obowiązków cywilnoprawnych oraz w zakresie pozwoleń, koncesji i innych aktów administracyjnych. Poruszone zostały także tematy związane ze skutkami podatkowymi takiego przekształcenia.

Warto także wiedzieć, że przekształcenie w spółkę kapitałową może stanowić dobry punkt wyjścia do przeprowadzenia dalszych zmian organizacyjnych, prowadzących do uzyskania przez przedsiębiorcę optymalnej formuły prowadzenia działalności gospodarczej.

Publikacja przygotowana została przez prawników praktyków i opatrzona została przykładami, które pozwolą na zrozumienie przepisów prawnych obowiązujących w tym zakresie.

Zachęcamy do zapoznania się z tą publikacją, jak również z dostępnym w tej samej zakładce e-bookiem poświęconym zaletom spółki komandytowej.