Strona główna Aktualności CZY NAD WISŁĄ POWSTANIE DRUGA DOLINA KRZEMOWA?

CZY NAD WISŁĄ POWSTANIE DRUGA DOLINA KRZEMOWA?

966
PODZIEL SIĘ

Już w kwietniu rozpocznie się Let’s Start Up! – największy studencki festiwal startupowy w Polsce. Cztery kompleksowe wydarzenia, tysiące uczestników, kilkadziesiąt startupów i szanse na realizację swojego biznesu marzeń. To wszystko w ramach inicjatywy organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe Biznesu działające przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Nasz portal jest partonem medialnym wydarzenia ! 

Celem inicjatywy jest integracja środowiska akademickiego oraz biznesowego, a także ukazanie studentom świata startupów. Dziesiątki tysięcy młodych ludzi, zwłaszcza absolwentów uczelni technologicznych i biznesowych, rozpoczyna każdego roku pracę w wielkich korporacjach. Istnieje jednak alternatywna ścieżka kariery. Niezwykle popularna w Stanach Zjednoczonych czy Izraelu i wciąż zyskująca na popularności w Polsce – stworzenie własnego biznesu.

Festiwal Let’s Start Up! rozpocznie się 22 kwietnia konferencją Tech Expo, zaś zakończy targami Startup Day (28 kwietnia). W ramach LSU! odbędą się również dwa wydarzenia licencjonowane – 3 Day Startup (23-25 kwietnia) oraz Dragons’ Den (27 kwietnia).

Zrealizuj swój biznes marzeń

Dragons’ Den to wydarzenie licencjonowane, które zdobyło miliony fanów na całym świecie. Ideą projektu jest konfrontacja przedsiębiorców, mających genialny pomysł na biznes z inwestorami skłonnymi przeznaczyć środki pieniężne na unikatowe przedsięwzięcie, w zamian za objęcie w nim części udziałów.

Dragons’ Den to jednak nie tylko okazja do sfinansowania swojego biznesu marzeń, ale też doskonała sposobność do promocji w środowisku startupowym oraz zdobycia bezcennych kontaktów biznesowych i rozgłosu.

Choć tylko kilka najlepszych pomysłów zostanie zaprezentowanych publicznie, to jednak dużo szersze grono przedsiębiorców weźmie udział w fazie mentoringów. Podczas konsultacji z ponad 30 mentorami (przedstawicielami funduszy Venture Capital, ekspertami ds. technologii, sprzedaży, inwestycji czy marketingu) będą oni rozwijać swoje pomysły. – Pragniemy, aby Dragons’ Den stał się dla każdego uczestnika wspaniałą przygodą. Naszą ambicją jest, aby każdy kto weźmie udział w naszej inicjatywie, zrobił kolejny krok w kierunku sukcesu. Poprzez pozyskanie kapitału, poznanie potencjalnych partnerów lub po prostu zdobycie cennych porad dotyczących rozwoju biznesu – zauważa Krzysztof Teofilski, koordynator projektu Dragons’ Den.

W tegorocznej edycji projektu, która odbędzie się już 27 kwietnia, w charakterze inwestorów wystąpią między innymi Zbigniew Jakubas (jeden z najbogatszych Polaków, twórca grupy kapitałowej Multico, powiązany między innymi z Mennicą Polską czy grupą Newag), Anna Hejka (Założycielka i Dyrektor Zarządzający w Heyka Capital Markets Group), czy Sławomir Janiszewski (Partner Zarządzającyw Equinox).

Startup w 72 godziny

Brzmi nierealnie? Jednak właśnie na tym polega inicjatywa 3 Day Startup! 3DS został zapoczątkowany w 2008 r. na University of Texas. Inicjatywa dotychczas cieszyła się popularnością głównie w Stanach Zjednoczonych oraz Europie Zachodniej. W tym roku projekt już po raz drugi zagości do Polski, jako część festiwalu Let’s Start Up!. W dniach 23-25 kwietnia 2016 roku 45 osób wybranych na drodze dwuetapowej rekrutacji spotka się na 72 godziny, by stworzyć i opracować pomysły na innowacyjny startup. Projekt 3 Day Startup Warsaw ma na celu integrację osób związanych ze środowiskiem startupowym, popularyzację przedsiębiorczości i innowacyjności, a także nowych technologii.

– Fizycy i przedstawiciele innych nauk ścisłych mają laboratoria, gdzie mogą przeprowadzać różne eksperymenty. My, jako młodzi ekonomiści takiej możliwości nie mamy. Dlatego powstało 3 Day Startup, jako swoisty „eksperyment przedsiębiorczości” – mówi Wojciech Tymoszuk, koordynator 3DS Warsaw.

Osoby biorące udział we 3 Day Startup zostają sklasyfikowane według 3 kategorii: Art&Design, Business oraz Technology. W ramach inicjatywy uczestnicy nie są pozostawieni sami w sobie. Wspiera ich grono mentorów – doświadczonych przedsiębiorców, przedstawicieli funduszy Venture Capital, a także firm technologicznych. W ten sposób łączone są inspirujące pomysły i kreatywność młodych przedsiębiorców z wiedzą i doświadczeniem mentorów.

Co kręci przedsiębiorców?

Tech Expo to unikalna konferencją, którą wyróżnia studencki charakter i startupowa formuła. Inspirujący prelegenci, najciekawsze startupy oraz ambitni i kreatywni studenci. To wszystko sprawia, że Tech Expo jest wydarzeniem wyjątkowym. Z jednej strony pozwala zrozumieć studentom jak cenne jest doświadczenie wynikające z prowadzenia własnego biznesu, z drugiej zaś, gwarantuje przedsiębiorcom dopływ „świeżej krwi” i innowacyjnych pomysłów.

W konferencji wezmą udział między innymi Eliza Kruczkowska (Prezes Fundacji Startup Poland), Karolina Piwiec (Head of Content w Brand24), czy też Ernest Wagner (CEO w Hemmes Consulting).
W części wystawowej spotkać będzie można startupy z takich kategorii jak software, hardware, games i aplikacje (między innymi Shoplo, UXPin, Lavito). Ponadto młodzi przedsiębiorcy zyskają możliwość spotkania się z przedstawicielami funduszy Venture Capital podczas VC Open Hours. Całe wydarzenie wieńczy nieformalne, 2-godzinne spotkanie networkingowe.

Poznaj świat startupów!

Let’s Start Up! to jednak nie tylko szereg projektów o charakterze biznesowym. LSU! jest elementem szerszej idei popularyzacji wiedzy o startupach wśród studentów uczelni technicznych i biznesowych. Właśnie, dlatego powstaje Startupowy przewodnik. Wyjątkowa publikacja, która w przystępny sposób wyjaśnia wszystkim studentom, czym są właściwie startupy. Stanowi ona nie tylko swoiste wprowadzenie w świat starupów, ale też inspirację i pierwszy krok dla studentów do zainteresowania się alternatywną, startupową ścieżką kariery.

Ponadto już 28 kwietnia odbędą się tragi pracy w startupach – Startup Day. Kiedykolwiek zastanawialiście się pomiędzy wyborem pracy w korporacji, a założeniem własnego startupu? Istnieje trzecia droga! W ramach inicjatywy, pragniemy pokazać, że młodzi ludzie mogą znaleźć zatrudnienie również w ciekawych startupach. To nie tylko okazja do pracy w młodym i kreatywnym zespole, ale też szansa na ciekawe zarobki i zdobycie dużego wpływu na firmę, już na początku kariery.

Let’s Start Up!

Jak wziąć udział w Let’s Start Up!? Najprościej odwiedzić stronę internetową http://goo.gl/A46XtE lub profil festiwalu na portalu Facebook: https://www.facebook.com/letsstartupsgh/. Tam można znaleźć wszystkie niezbędne informacje.

Do 3 kwietnia trwają zgłoszenia pomysłów do Dragons’ Den, Wejdź na http://goo.gl/RaQzMp, wyślij wymagane materiały, poznaj swoich mentorów by stawić czoła Smokom i osiągnąć wymarzony sukces!Po więcej informacji zapraszamy na wydarzenie rekrutacyjne https://goo.gl/bjaC0E   Na początku kwietnia rozpoczną się zapisy dla uczestników 3 Day Startup ( więcej informacji na wydarzeniu : https://goo.gl/wk54hP ) oraz przedsiębiorców, którzy chcą wziąć udział w Open Hours z funduszami Venture Capital w ramach Tech Expo!

Na naszym portalu będziemy informować o tym wydarzeniu !

Zapraszamy