Strona główna Aktualności X Ogólnopolska Konferencja Prawa Podatkowego „Status podatnika w prawie podatkowym” – LexAgit...

X Ogólnopolska Konferencja Prawa Podatkowego „Status podatnika w prawie podatkowym” – LexAgit partnerem medialnym

900
PODZIEL SIĘ

W dniach 9-10 kwietnia odbędzie się w Krakowie X Ogólnopolska Konferencja Prawa Podatkowego „Status podatnika w prawie podatkowym” organizowana przez Koło Naukowe Prawa Podatkowego Uniwersytetu Jagiellońskiego. nasz portal prawny dla przedsiębiorców LexAgit.pl jest partnerem medialnym tego wydarzenia.

Ogólnopolska konferencja podatkowa to sztandarowy i najbardziej prestiżowy projekt Koła. Jest to jedna z największych konferencji poświęconych tematyce podatków w Polsce, ciesząca się ogromną popularnością i renomą. Corocznie biorą w niej udział największe autorytety nauki i praktyki prawa podatkowego w Polsce. Z kolei portal prawny LexAgit.pl porusza tematyke podatkową interesującą podmioty prowadzące działalność gospodarczą. 

Tematem tegorocznej konferencji jest  status podatnika w prawie podatkowym, chcąc przy tym zwrócić uwagę całego naukowego środowiska na to na ile mocną pozycję ma on w polskim ustawodawstwie. Pragniemy przy tym scharakteryzować rozwiązania wypracowane w ciągu 25 lat wolności gospodarczej, jego pozycję, obowiązki i prawa. Chcielibyśmy skłonić uczestników konferencji do refleksji i porównań na tle podatkowego prawa międzynarodowego. Jest to zagadnienie wyjątkowo aktualne ze względu na nowelizacje prawa podatkowego, w szczególności Ordynacji Podatkowej.

Mając na uwadze rosnące zainteresowanie studentów tematyką prawa podatkowego i zdając sobie sprawę z tego, jak dużą część spośród słuchaczy Konferencji należy do tej właśnie grupy, postanowiliśmy wybrać temat, który przybliży im proces kształtowania gałęzi prawa jaką jest prawo podatkowe oraz wpływ wywierany na jej rozwój przez orzecznictwo, bieżącą sytuację ekonomiczną, poglądy doktryny i nurty polityczne. Chcemy również unaocznić mnogość dróg, którymi kierować się może ewolucja polityki fiskalnej państwa. Uważamy za celowe ukazanie aspektów rozwojowych prawa podatkowego młodym osobom, które w przyszłości mogą mieć wpływ na jego kształtowanie. Dla praktyków i teoretyków prawa podatkowego chcemy zaś stworzyć okazję do podsumowań i refleksji, skonfrontowania swojej wiedzy z najnowszymi poglądami doktryny oraz otworzyć pole do wymiany poglądów i prowadzenia dyskusji.

Wysoki poziom merytoryczny Konferencji zapewnią zaproszeni prelegenci, wśród których znajdują się m. in. przewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych prof. dr hab. Jadwiga Glumińska-Pawlic, prof. dr hab. Bogumił Brzeziński, prof. dr hab. Witold Modzelewski, Sędzia NSA dr Artur Mudrecki, prof. UMK dr hab. Wojciech Morawski; goście z zagranicy m. in. prof. Petr Mrkyvka (czeski wykładowca, konsul honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Brnie), jak również przedstawiciele praktyki, w tym Tomasz Michalik czy Jerzy Martini oraz reprezentanci innych sponsorów konferencji.

Konferencja objęta została patronatem honorowym Naczelnego Sądu Administracyjnego, Krajowej Rady Doradców Podatkowych oraz przez Panią Dziekan Wydziału Prawa i Administracji, prof. Krystynę Chojnicką. Patronem merytorycznym jest zaś prof. dr hab. Bogumił Brzeziński, opiekun naukowy Koła Naukowego Prawa Podatkowego, co podkreśla jej najwyższy poziom naukowy.

Sponsorami Konferencji są firmy Deloitte, EY, KPMG, PwC, Crido Taxand, kancelaria MDDP oraz Małopolski Instytut Studiów Podatkowych. Konferencja objęta została patronatem medialnym przez wydawnictwo C.H.Beck, wydawnictwo Wolters Kluwer, wydawnictwo Od.Nowa, wydawnictwo Forum Doradców Podatkowych, miesięcznik Przegląd Podatkowy, miesięcznik Edukacja Prawnicza oraz serwis Taxfin.pl, Karierawfinansach.pl, Pit.pl, Portal FK.

Więcej informacji o konferencji oraz rejestracja na wydarzenie znajduje się na stronie internetowej: http://www.podatki.confer.uj.edu.pl/ oraz na stronie konferencji na portalu społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/konferencjapodatkowatbspuj/. Zgłoszenia rejestracyjne przyjmujemy do 8 kwietnia 2016 r. Koszt uczestnictwa w konferencji to 250 zł (z opłaty zwolnieni są studenci i doktoranci). Szczegóły rejestracji oraz formularz rejestracyjny znajdą Państwo na naszej stronie. Liczba miejsc ograniczona.

Z racji corocznego organizowania konferencji, zapraszamy również do śledzenia na bieżąco strony wydarzenia na portalu społecznościowym Facebook: http://www.facebook.com/konferencjapodatkowatbspuj/, na której zamieszczane będą najnowsze informacje organizacyjne.