Strona główna Aktualności Law School on International Tax Law – LexAgit.pl partnerem wydarzenia

Law School on International Tax Law – LexAgit.pl partnerem wydarzenia

941
PODZIEL SIĘ

Podczas gdy dla większości młodych ludzi lipiec jest miesiącem odpoczynku od nauki, dla grupy 34 studentów prawa z całej Europy początek wakacji będzie w tym roku oznaczał tydzień z prawem podatkowym w Krakowie. Co ich do tego skłoniło? Law School on International Tax Law!

Druga już edycja międzynarodowego projektu organizowanego przez krakowski oddział Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa (ELSA) to nie tylko okazja do przybliżenia młodym pasjonatom tej niezwykle ciekawej dziedziny prawa, lecz także do poszerzenia ich horyzontów. Law School on International Tax Law, dzięki swojemu umiędzynarodowieniu, jest bowiem również forum dla wymiany doświadczeń pomiędzy studentami prawa z całej Europy – a wszystko to pod okiem polskich i europejskich ekspertów. LexAgit.pl, jako partner ELSA, pozostaje patronem medialnym wydarzenia.

Organizatorzy tegorocznej edycji postawili sobie za cel przybliżenie uczestnikom zagadnień związanych z międzynarodowym prawem podatkowym. Kwestie takie jak odprowadzanie podatku za granicą czy wysokość stawki podatku od towaru i usług to tematy, które nie tracąc  na swojej aktualności, wymagają niewątpliwie lepszego przybliżenia tym spośród młodych ludzi, którzy w przyszłości zamierzają zajmować się nimi profesjonalnie. Oczywiście oprócz wykładów i warsztatów w programie pojawi się bogata oferta socjalna, która umożliwi uczestnikom lepsze poznanie nie tylko prawa podatkowego, lecz także swoich rówieśników z różnych części Europy oraz samego Krakowa, który jest niejako trzydziestym piątym, dodatkowym uczestnikiem całego projektu. Na zakończenie projektu odbędzie się uroczysta gala, będąca zwieńczeniem wysiłku zarówno prelegentów, jak i samych uczestników, dla których spędzony w Krakowie tydzień będzie niewątpliwie intensywny.

Law School on International Tax Law to zatem nie tylko czysto naukowa konferencja – to również program, który dając możliwość spojrzenia na prawo podatkowe z innej perspektywy, jednocześnie poszerza horyzonty uczestników. Wszyscy oni wyjeżdżając z Krakowa, będą wiedzieć więcej o podatkach oraz o perspektywach dalszego rozwoju, które daje im ta dziedzina prawa – także na poziomie międzynarodowym. Realizuje to w pełni cele ELSA, jakimi są umożliwienie studentom i młodym prawnikom poznania innych kultur i systemów prawnych oraz kształtowanie światopoglądów otwartych na współpracę międzynarodową.