Strona główna Aktualności „Granice innowacyjności polskiej gospodarki” –ogólnopolska konferencja

„Granice innowacyjności polskiej gospodarki” –ogólnopolska konferencja

729
PODZIEL SIĘ

Zapraszamy serdecznie w dniu 20 lutego 2014 roku na Ogólnopolską Konferencję „Granice innowacyjności polskiej gospodarki”, organizowaną przez warszawską Grupę Lokalną Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA.

Portal LexAgit.pl jest partnerem medialnym tego wydarzenia.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli Prof. dr hab. Ewa Łętowska oraz Prof. dr hab. Marek Safian, a także Prezes Trybunału Konstytucyjnego, Pierwszy Prezes Sądu najwyższego oraz Minister Sprawiedliwości – Marek Biernacki.

Konferencja podzielona jest na trzy panele. Pierwszy z nich będzie dotyczył ograniczeń wynikających z Ustawy o Prawie własności przemysłowej. W drugim panelu chcemy skupić się na ograniczeniach wynikających z innych aktów normatywnych z różnych gałęzi prawa. W ostatniej części zgromadzeni postarają się odpowiedzieć na pytanie: jak pobudzić transfer technologii ze środowisk naukowych do biznesu.

Szczegółowe informacje na temat konferencji dostępne są na stronie internetowej wydarzenia.

Wśród paneli zwracamy uwagę na następujące wystąpienia:

1)      Prof. Krystyna Szczepanowska – Kozłowska: „Rola praw własności intelektualnej w budowaniu innowacyjnej gospodarki”;

2)      Prof. Aurelia Nowicka: „Uzyskiwanie przez podmioty polskie ochrony patentowej za granicą – stan obecny i perspektywa zmian

3)      Dr Marek Bury „ Dwie strony patentu – systemy patentowe”

4)      Prof. Helena Żakowska – Henzler: „Przymusowy transfer technologii – licencje przymusowe w prawie patentowym i przymusowe udzielanie licencji jako instrument prawa antymonopolowego”

Udział w konferencji jest bezpłatny, jednakże wymaga wcześniejszej rejestracji za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej konferencji.

Do wzięcia udziału w konferencji zachęcamy w szczególności przedstawicieli świata nauki, prawników, przedsiębiorców oraz pracowników administracji rządowej i samorządowej.

Zapraszamy!