Strona główna Aktualności Zapraszamy na Konferencję Naukową „Problemy interpretacyjne ustawy o odpadach oraz ustawy o...

Zapraszamy na Konferencję Naukową „Problemy interpretacyjne ustawy o odpadach oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach”

645
PODZIEL SIĘ

Miło nam poinformować, iż portal nasz jest partnerem medialnym Konferencji Naukowej  „Problemy interpretacyjne ustawy o odpadach oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach”

Konferencja została objęta Patronatem Honorowym przez  Prezydenta Miasta Torunia, Pana Michała Zaleskiego oraz Prorektora ds. Studenckich UMK, Prof. dra hab. Andrzeja Sokalę.

Organizatorem Konferencji jest nasz stały partner – Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland Grupa Lokalna ELSA Toruń i Koło Naukowe Publicznego Prawa Gospodarczego UMK  przy wsparciu Katedry Prawa Ochrony Środowiska i Katedry Publicznego Prawa Gospodarczego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Odbędzie się ona 14 marca (piątek) 2014 roku na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu.

Głównym zagadnieniem poruszanym w czasie Konferencji będzie praktyczne zastosowanie ustawy o odpadach oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Odbędą się dwa panele dyskusyjne w których zostaną poruszone aspekty regulacji związanych z prawem ochrony środowiska, a także związane z regulacjami dotykającym prawa gospodarczego, przede wszystkim z problemem przetargów na wywóz odpadów.

            Celem Konferencji jest stworzenie okazji dla studentów wszystkich uczelni do uczestnictwa w wydarzeniu, skupiającym specjalistów z branży ochrony środowiska oraz zamówień publicznych z całej Polski. Projekt umożliwia także wzięcie czynnego udziału w dyskusji na temat aktualnych problemów interpretacyjnych i wyzwań prawa zamówień publicznych oraz prawa ochrony środowiska. Po wejściu w życie przepisów zmieniających ustawę o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz ustawy o odpadach, nadchodzi czas na pierwsze podsumowania, a także wymianę doświadczeń z przedstawicielami różnych środowisk związanych z tematyką odpadów.

W ramach Konferencji zorganizowany został Konkurs na Wystąpienie. Autorzy najlepszych i najciekawszych artykułów wezmą udział w Konferencji w roli prelegentów. Termin nadsyłania referatów mija 25 lutego 2014 r. Ich artykuły będą również opublikowane w piśmie wydziałowym UMK oraz na naszym portalu.

Zachęcamy do śledzenia przygotowań do wydarzenia na profilu na Facebook’u !

Więcej o konferencji TUTAJ

Pełen program będzie dostępny TUTAJ 

 

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu !

Red.